Luftoni hipertensionin
dhe të gjitha simptomat e tij

 • Normalizon tensioni në mënyrë të natyrshme
 • Rivendos elasticitetin e enëve të gjakut
 • Ul nivelin e kolesterolit në gjak
 • Mbron nga infrakti dhe goditjet në zemër

Porositeni tani
me zbritje

04
14
54
46
në vend të
SHOK

Sëmundjet kardiovaskulare përbëjnë shkakun kryesor të vdekjeve në të gjithë botën. Sipas OBSH, më shumë se 40% e të gjitha vdekjeve janë për shkak të sëmundjeve të zemrës. 85% e këtyre vdekjeve shkaktohen për shkak të sulmeve në zemër dhe goditjeve në tru.

Hipertensioni është një kërcënim serioz për jetën dhe shëndetin!

Efektet e tensionit të lartë të gjakut rezultojnë në:

Dështimi i zemrës

Infarkt miokardi

Kriza hipertensionale

Goditje

Sëmundja koronare e zemrës

Mosfunksionim cerebrovaskular

Dështimi i veshkave

Diabeti

Ulja dhe humbja e shikimit

Mosfunksionim erektil

Faktorët e rrezikut

mosha

Personat mbi 35 vjeç kanë më shumë të ngjarë që tu zhvillohet hipertensioni arterial.

trashëgimia

Rreziku i zhvillimit të hipertensionit arterial rritet në 80% në qoftë se dhe të afërmit tuaj kanë vuajtur nga sëmundja.

stresi

Hormonet e stresit shkaktojnë ngushtimin e enëve të gjakut dhe arterieve, duke bërë që zemra të rrah më shpejt, duke ndikuar kështu në rritjen e presionit të gjakut.

Veset e dëmshme

Pirja e duhanit dhe konsumimi I alkolit rrisin presionin e gjakut për rreth 10 mmHg në vit.

kequshqyerja

Natriumi i tepërt në dietë dhe një bollëk i yndyrave shtazore çojnë në spazëm arteriale dhe zhvillimin e hipertensionit arterial.

pasivitet fizik

Personatqë kanë një stil jetese të ulur janë 40-50% më shumë në rrezik të kontraktimit të hipertensionit.

mbipesha

mungesa e gjumit

Në pacientët hipertensivë, mosrespektimi i normës së gjumit mund të provokojë një kërcim të rrezikshëm në tension.

Hipertensioni arterial shkatërron gjithë trupin
dhe çon deri në në vdekje Filloni trajtimin sa më shpejt të jetë e mundur!

FILLONI TRAJTIMIN

3 hapa veprimi

SHQYRTIM

Stabilizon presionin e gjakut deri në arritjen e parametrave fiziologjikë individualë.

NORMALIZIMI

Rivendosni ritmin normal të rahjeve të zemrës, përbërjen dhe viskozitetin e gjakut, zvogëlon hipertrofinë e zemrës dhe enëve të gjakut.

MBROJTJE

Parandalon ndryshimet aterosklerotike në enët e gjakut të zemrës dhe mbron nga infraktet dhe goditjet në zemër.

Përbërje natyrale dhe shumë efektive

Rrënjë hithre

 • Rivendos funksionin normal të veshkave
 • Rrit numrin e rruazave të kuqe të gjakut
 • Ul sheqerin në gjak

Rrënja Valeriane

 • Qetëson sistemin nervor qëndror
 • Ul presionin e gjakut
 • Përmirëson punën e sistemit kardiovaskular

Thiamine

 • Normalizon metabolizmin e lipideve dhe karbonit
 • Përmirëson funksionimin e muskujve të zemrës
 • Ngadalëson proçesin e plakjes së enëve të gjakut

Adermin

 • Redukton tonin vaskular
 • Rrit prodhimin e serotoninës, duke reduktuar stresin
 • Rrit qëndrueshmërinë

Kobalamin

 • Normalizon tensionin
 • Prodhon rezerva të energjisë në qeliza
 • Promovon formimin e qelizave të gjakut

Riboflavin

 • Ndihmon për të kapërcyer ankthin
 • Parandalon zhvillimin e anemisë
 • Stimulon ngopjen me oksigjen në nivel qelizor

Gjethet e murrizit

 • Nxit rrjedhjen normale të gjakut në enët e gjakut
 • Vepron me një efekt qetësues
 • Stimulon furnizimin me gjak në tru

Rezultatet e hulumtimit

Në 2018, Instituti Kombëtar i Shëndetit kreu provat klinike rreth Cardiline. Studimi përfshiu 221 persona të moshave të ndryshme që vuanin nga tensioni i lartë i gjakut.

 • 98% e të hulumtuarve - Stabilizimi i tensioni brenda normave 130/80 që në orët e para pas përdorimit
 • 97% e të hulumtuarve - u shpëtuan nga të gjitha simptomat e hipertensionit pas dy javëve të para të kalimit të kursit
 • 82% e të hulumtuarve - u vu në dukje mungesa e goditjeve të hipertensionit pas tre ditëve të para të përdorimit
FILLONI TRAJTIMIN

Opinion i ekspertit

«Hipertensioni është një plagë ditëve të sotme. Kjo është një gjendje jashtëzakonisht e rrezikshme që mund të çojë në pasoja të pariparueshme në çfarëdolloj kohe. Prandaj, është veçanërisht e rëndësishme të filloni trajtimin e duhur në kohën e duhur.

Pjesa dërrmuese e ilaçeve antihipertensive ndikojnë vetëm në hipertensionin simptomatik, duke nxitur nevojën për mjekim të vazhdueshëm. Cardiline gjithashtu ndikon në shkakun e sëmundjes, forcimin e enëve të gjakut dhe rritjen e elasticitetit të tyre.

Ai vepron me një efekt të shpejtë menjëherë pas përdorimit, duke eleminuar sulmet e mundshme dhe vepron «në distancë», duke azhurnuar qelizat e enëve të gjakut.

Ky medikament është mjaft efektiv për çdo formë të hipertensionit

Perikli Dautaj, kardiolog

ÇFARË DO TË PËRFITONI JU PAS NJË KURSI TË PLOTË PËRDORIMI

Tension normal

Enë gjaku të shëndetshme

Gjumë i mirë

Imunitet i fortë

Rritja e qëndrueshmërisë

ndaloni së rrezikuari shëndetin tuaj! filloni trajtimin sa më shpejt të jetë e mundur!

FILLONI TRAJTIMIN

Shqyrtimet e klientëve tanë

Metoda e përdorimit

1 kapsulë në mëngjes

Përdorini kapsulat para ngrënies

1 kapsulë në mbrëmje

Përdorini kapsulat para ngrënies

Rezultati i përdorimit të kursit është një qëndrueshmëri shëndetësore për një kohë të gjatë!

Luftoni hipertensionin
dhe të gjitha simptomat e tij

 • Normalizon tensioni në mënyrë të natyrshme
 • Rivendos elasticitetin e enëve të gjakut
 • Ul nivelin e kolesterolit në gjak
 • Mbron nga infrakti dhe goditjet në zemër

Porositeni tani
me zbritje

04
14
54
46
në vend të

Si punojmë ne

Lini një kërkesë në faqen tone zyrtare të internetit

Operatori ynë do t'ju kontaktojë për të konfirmuar porosinë e bërë prej jush

Pagesa bëhet pas pranimit të porosisë nga ana juaj